פליאו- האם כדאי בכלל לנסות?

יש קרניבורים בקהל? אתם בטח תשמחו לשמוע על דיאטת הפליאו. מדובר בדיאטה אשר מבוססת על הרגלי האכילה של האדם הקדמון. אז מה האדם הקדמון אכל? מה מותר, מה אסור ומה כדאי? מה שבטוח – לא מומלץ לקרוא את הכתבה הבאה על בטן ריקה. קבלו את המדריך לפליאולתי המתחיל.

דיאטת הפליאו מבוססת על הרגלי האכילה של האדם הקדמון. הקרניבורים שבינינו יגידו שזו הדיאטה הכיפית ביותר שיצא להם להכיר בחייהם ומנגד, הטבעונים אולי פחות. דיאטת הפליאו מבוססת על המון בשר, המון סיבים, המון חלבון והמון, אבל המון שומן.

לרוב כאשר אנו שומעים בשר אדום, סטייקים ושומן, המחשבה הראשונה שעולה לראש היא שמדובר בצ'יט משמין שגורר אחריו נפילה ועייפות קשה. אז איך בכל זאת הפליאו נחשבת לדיאטה מרזה באופן מוכח וכיצד היא משפיעה לטובה על רמת העירנות ועל רמת האנרגיות בגוף? ומהם חוקי הדיאטה?

שומרים על חוקי המשחק של האדם הקדמון

על פי דיאטת הפליאו, יש להיצמד בדקדקנות לחוקי המשחק של האדם הקדמון, ואנחנו לא מתכוונים שתתפסו את החץ וקשת ותצאו לציד, אנחנו מתכוונים להימנעות ממזון מעובד, מקמחים, משתייה קלה מתוקה, מסוכרים מעובדים, משמנים מזוקקים והרשימה עוד ארוכה ותשתדלו לאכול באופן טבעי כלל הניתן. דיאטה זו היא דיאטה דלת פחמימות, אך יחד עם זאת מדובר בתזונה עשירה בדגים, עשירה בבשרים, עשירה בעשבים וכמובן בירקות.

אז נעבוד לחלק הטוב ולבשורות המשמחות מתוך תפריט הדיאטה – בדיאטת הפליאו אין רף הגבלה להכנסה קלורית יומית כלשהי, נהפוך הוא, היא מאפשרת ואפילו דורשת לאכול עד שובע ובהתאם לרמת התיאבון.

פליאו

ישנן מסעדות אשר מבוססות תזונת פליאו ולא תמצאו אף מרכיב, באף מנה, שנוגד את כללי התזונה. לרוב מדובר במסעדות בשר (איך לא?), אך ישנן סוגים שונים של מסעדות טעימות עם תפריט מגוון אשר מתאים מאוד לאנשי האדם הקדמון שבינינו.

תתפלאו כמה שהפליאו נפלא
אנשי הפליאו לרוב מסגלים את הדיאטה הזו כאורח חיים ושומרים על כללי המשחק לאורך השנים, זאת בשל העובדה שתזונת הפליאו בריאה מאוד, מאריכה חיים, משפרת את רמת האנרגיות ותורמת רבות לתחושת העירנות.

איך זה עובד? תזונה זו שומרת על רמת סוכר מאוזנת, נלחמת ומשפרת סימפטומים אשר עלולים להוביל למחלות כרוניות.

אנו ממליצים לבצע את הכניסה לתזונת הפליאו בהדרגה ולא לבצע שום צעד דרסטי. כמו כן, חשוב להיוועץ ברופא או תזונאי ולבצע בדיקות מתאימות בשל מקרים של אנשי פליאו שנמצאו מחוסרי ויטמינים חשובים, אל תדאגה – ניתן לפתור זאת בעזרת תוספים.

לא על הדיאטה לבדה
אמנם דיאטת הפליאו מייעלת בהצרת היקפי המותניים ובירידה במשקל. אך כמו כל דיאטה, גם את דיאטת הפליאו מומלץ ללוות בפעילות ספורטיבית, אימונים ובהתמדה על מנת לראות תוצאות וירידה משמעותית במשקל.