להיכנס להריון ולהפסיק עם הגלולות

החלטת שאת רוצה להיות אמא, מה הלאה?
מתי להפסיק לקחת את הגלולות? כיצד לעשות זאת? מתי את אמורה להיכנס להריון? ובאיזה שלב של הניסיונות את צריכה להתחיל לדאוג? תהליך הכניסה להריון יכול להיות מיידי, יכול לקחת מעט זמן ולפעמים מתגלים וצצים בדרך קשיים אשר אמורים להדליק נורה אדומה.

הגיע הזמן בו החלטת שאת רוצה להיות אמא ולהפסיק עם הגלולות. מתי הפסקת הגלולות תניב תוצאות ובדיקת ההריון תהיה חיובית? האם יש השפעות נוספות בעקבות הפסקת לקיחת הגלולות?

ישנן נשים אשר נקלטות מיד וישנן נשים אשר מנסות להיכנס להריון במשך שנה שלמה, וזה עדיין בגבול הנורמה. במאמר הבא עשינו עבורך סדר בדברים, החל מהפסקת לקיחת הגלולות ועד שלב הכניסה להריון, כולל נורות האזהרה שעלולות להידלק בדרך ולהפנות אותך להתייעצות עם מומחה.

מתי להפסיק לקחת גלולות ולנסות להיכנס להריון

אם החלטת שזה הזמן בו את רוצה להפסיק ליטול גלולות על מנת להיכנס להריון, ראשית, עלייך לסיים את החפיסה. מומלץ מאוד לא להפסיק באמצע חפיסת הגלולות את נטילת הגלולות מכיוון שפעולה זו עלולה לשבש את הווסת החודשית.

מהרגע בו הפסקת – ועד קליטת ההריון

הפסקת לקחת גלולות – האם מיד תיכנסי להריון?
יכול להיות, ישנן נשים אשר יכולות להיות פוריות מיד לאחר המחזור הראשון ולהיקלט במהירות ובקלות. מנגד, תהליך הקליטה והכניסה להריון יכול לקחת זמן, אפילו חודשים רבים. גם אם הפסקת עם הגלולות וטרם נקלטת, אין סיבה עדיין להיכנס לפאניקה, לעיתים זה לוקח מעל 6 חודשים ואף שנה, מקרה כזה עדיין נחשב בגבולות הנורמה.

להפסיק עם הגלולות ולהיכנס להריון

טיפולי פוריות – האם ומתי להתחיל?

במידה ועברה מעל שנה מאז הפסקת הגלולות וההריון טרם נקלט, רופא מתמחה יוכל להפנות אותך לטיפולי פוריות, בטיפולים מסוג זה יאבחנו ממי מבין בני הזוג מגיעה בעיית האי פריון ולאחר מכן יטפלו בהתאם מתוך הטיפולים האפשריים.

נציין ונדגיש, שנטילת הגלולות בעבר או שימוש בהתקנים ואמצעי הנמניעה השונים – אינם הסיבה או הגורם לבעיות אי הפוריות.

 

עד אשר תכנסי להריון – אלו השפעות הפסקת לקיחת אמצעי המניעה

בחודשים בהם את לא נוטלת כל אמצעי מניעה אך עדיין אינך נקלטת, ככל הנראה תהיה השפעה של אי נטילת אמצעי המניעה על המחזור החודשי שלך.

הגלולות מקלות על המחזור כמעט מכל בחינה, ולכן, הפסקת נטילת גלולות או כל אמצעי מניעה אחר עלולה להוביל למחזור כבד יותר, חזק יותר, מלווה בתופעות הלוואי של הווסת החודשי בעוצמה מוגברת מהרגיל: כאבים, התכווצויות, דימום מוגבר.

יחד עם זאת, תופעות בדמות מחזור חודשי בלתי סדיר, דימומים באמצע החודש ותופעות שונות מסוג זה – יש לאבחן בהקדם מול הגניקולוג או רופאת הנשים שלך על מנת לשלול בעיות בביוץ, אשר יהוו קושי בהליך הניסיון להיכנס להריון.