בדיקת הריון ביתית

חושדת שאת בהריון? היום ניתן לבדוק הכל בקלות ובמהירות. בדיקת הריון ביתית היא בדיקה זמינה, היא אינה יקרה כלל, היא אמינה מאוד ודיי מדויקת (לרוב מדובר בדיוק של 99%). אפשר לבצע אותה באופן סודי ודיסקרטי מבלי לשתף את מי שלא מעוניינים. אז מתי נכון לרכוש את הערכה ולבצע את הבדיקה הכי מוקדם?

בדיקת הריון ביתית היא בדיקה אשר ניתן לרכוש בכל רשת פארם במחיר נוח מאוד, הבדיקה ברוב המקרים מבטיחה אמינות של 99%, היא אינה כואבת, אינה מצריכה לשתף אף אחד ומאפשרת דיסקרטיות מלאה.

במהלך הבדיקה תתבקשי לתת שתן על מקל הבדיקה, הבדיקה תזהה האם קיים בשתן הורמון הריון אשר מופרש מהשלייה, תשובה חיובית המעידה על הריון, תהיה בצורת 2 פסים אשר יופיעו על מקל הבדיקה. במידה שהופיע רק פס אחד התשובה הינה שלילית. ישנם מקרים בהם מופיע פס אחד ברור ואילו השני אינו ברור, נפרט מה עושים במקרה זה בהמשך.

אז מתי נכון לבצע את בדיקת ההריון?

מכיוון שהבדיקה מזהה הורמון המופרש מהשלייה, על השלייה להתפתח כדי שהבדיקה תהיה אמינה. השלייה מתפתחת מספר ימים לאחר ההפרייה. לכן, יש לבצע את הבדיקה לאחר שמתברר שהמחזור מאחר. ביצוע הבדיקה בזמן מוקדם מדיי עלול לשבש את תוצאות הבדיקה ולכן יש להקפיד לבצעה בזמן הנכון.

בנוסף, ההמלצה היא לבצע את הבדיקה עם מתן השתן הראשון מיד עם ההתעוררות בבוקר, אך לא מחייבת. הסיבה לכך שמומלץ לבצעה מיד בבוקר היא שריכוז ההורמון אשר הבדיקה מאתרת, גבוה יותר בשתן הראשון וכך הבדיקה אמינה יותר. ניתן לבצע את הבדיקה בכל שעה ביום, אך יש לשים לב ששתייה מרובה מדללת את השתן ועלולה לשבש את תוצאות הבדיקה.

יחד עם זאת יש לזכור שהבדיקה בכל זאת אינה אמינה ב-100%. במידה והתוצאה שלילית למרות מצב שבו ישנם סימפטומים ברורים של הריון אשר הופיעו אצלך ובמקביל המחזור מאחר, גשי לקבלת הפנייה לבדיקת דם לזיהוי הריון על מנת לוודא בשנית.

מצב נוסף שעלול לקרות הוא תוצאה שאינה ברורה מספיק – קו ברור ולידו קו חלש. הקו החלש יכול להעיד על הריון, אך לא בהכרח. במקרה כזה היוועצי ברופא הנשים אשר סביר להניח ישלח אותך לבדיקות דם.

דברים שחשוב להקפיד עליהם בטרם ביצוע הבדיקה

על מנת להגיע לרמת אמינות מקסימלית ולא לשבש את הבדיקה, ישנם מספר דברים חשובים שעלייך לדעת, תקפידי עליהם ותיצמדי אליהם – הראשון, הוא הקפדה על הוראות היצרן. קראי בעיון את הוראות היצרן, בדקי מה כתוב לגבי הזמן והמועד בו עלייך לבצע את הבדיקה והיצמדי לכך. במידה ואת לוקחת תרופות באופן קבוע, בדקי שהתרופות אשר את נוטלת לא משבשות את תוצאות הבדיקה (הכל צריך להיות כתוב בבירור בעלון המצורף לערכה).

בנוסף, השתדלי לבצע את הבדיקה עם השתן הראשון של הבוקר, בדקי שהערכה בתוקף ובמקרה ואינה נרכשה כעת, וודאי שנשמרה במקום מוצל בטמפרטורה נכונה.